اخبار دوربین دیجیتال

بهترین دوربین های عکاسی کامپکت – ۱۰ دوربین کامپکت برتر تا سال ۲۰۱۵

بهترین دوربین های عکاسی کامپکت

بهترین دوربین های عکاسی کامپکت بر اساس بررسی های انجام شده در لیست ما جایزه طلای بهترین عملکرد به دوربین FUJIFILM X100T تعلق می گیرد، Sony RX100 III مدال نقره بهترین عملکرد و Panasonic LX100 برنده مدال برنز بهترین عملکرد می شود. در اینجا در مورد انتخاب دوربین مناسبی که نیاز های شما را برطرف کند بیشتر صحبت خواهیم کرد.

Fujifilm X100T

دوربین دیجیتال Fujifilm X100T
دوربین دیجیتال Fujifilm X100T

اگرچه این دوربین ها هنوز هم جایگاه مهمی در بسیاری از فرم های عکاسی دارد، ولی مدت طولانی نیست که دوربین های DSLR شرط اصلی برای عکسبرداری دقیق از سوژه های پر جنب و جوش شده اند. دوربین های کامپکت با سنسور و لنزهای کیفیت بالا شما را قادر می سازند تا عکس های زیبایی از لحظات هیجان انگیز زندگی روزمره خود بگیرید. از آنجایی که قابلیت های عکسبرداری دوربین های کامپکت رو به گسترش است، دوربین های حرفه ای انها را به وسایلی بادوام برای کسانی که به دنبال عکاسی شخصی خود هستند تبدیل کرده است.

Sony Cyber-shot DSC-RX100 III

دوربین دیجیتال Sony Cyber-shot DSC-RX100 III
دوربین دیجیتال Sony Cyber-shot DSC-RX100 III

به دلیل کیفیت تصویر ارتقا یافته آنها، دوربین های کامپکت تعادلی بین قابلیت حمل و کیفیت تصویر ارائه می دهند که دوربین های سایر رده ها قادر به آن نیستند. قابلیت حمل دوربین، لنز و تمام متعلقات آن در جیب ژاکت یا کیف دستی به این معناست که شانس شما برای اینکه از همه موقعیت های پیش امده عکاسی کنید بیشتر است. پس چرا در چنین شرایطی فقط از یک گوشی هوشمند استفاده نکنیم؟

Panasonic Lumix DMC-LX100

(بهترین دوربین های عکاسی کامپکت)

دوربین دیجیتال Panasonic Lumix DMC-LX100
دوربین دیجیتال Panasonic Lumix DMC-LX100

مطمئنا دوربین های تلفن های همراه شگفت انگیز هستند، آنها عکس های نسبتا با کیفیتی می گیرند و همیشه در دسترس هستند. اما چند دلیل وجود دارد که چرا دوربین های تلفن های هوشمند به طور کامل جایگزین دوربین های عکاسی نشده اند و نخواهند شد.

Sony Cyber-shot DSC-RX100 II

(بهترین دوربین های عکاسی کامپکت)

دوربین دیجیتال Sony Cyber-shot DSC-RX100 II
دوربین دیجیتال Sony Cyber-shot DSC-RX100 II

واضح ترین دلیل ان فضاست. ابزارهایی نظیر تلفن های هوشمند تیازمند فضایی برای قظعات صفحه نمایش، ژیروسکوپ، شتاب سنج، حافظه داخلی و عناصر زیاد دیگری است که غیر مرتبط با عکاسی هستند. و در عین حال که دوربین انها مهم است، تلفن های هوشمند ویژگی های زیاد دیگری برای جلب توجه طراحان دارند.

Canon PowerShot G7 X

(بهترین دوربین های عکاسی کامپکت)

دوربین دیجیتال Canon PowerShot G7 X
دوربین دیجیتال Canon PowerShot G7 X

از طرف دیگر دوربین ها، به خصوص دوربین های سطح بالا، به طور خاص بر یک مساله فوکوس می کنند: ارائه بهترین کیفیت تصویر ممکن. ودر حالی که هنوز هم در هنگام طراحی دوربین کامپکت، سایز یک مساله مهم است، تمرکز بر روی ارائه بهترین کیفیت تصویر ممکن همراه با محصولی است که به قدر کافی کوچک باشد تا بتوان به راحتی ان را همه جا حمل کرد. در نتیجه، بهترین دوربین های کاامپکت در مقایسه با دوربین تلفن های هوشمند، سنسور هایی بزرگتر، لنزهایی بهتر، پردازشگر های بهتر و ارگونومی بسیار بهبود یافته ای را ارائه می کنند. تمام این ویژگی ها در نهایت منجر به ارائه تصویری با کیفیت بالا می گردد.

Fujifilm X30

(بهترین دوربین های عکاسی کامپکت)

دوربین دیجیتال Fujifilm X30
دوربین دیجیتال Fujifilm X30

این مساله ممکن است خیلی مجسم و عینی نباشد، اما باز هم برای استفاده به عنوان ابزاری خاص برای کارهایی خاص، حرف هایی برای گفتن وجود دارد. دوربین های عکاسی تنها به هدف ثبت لحظه ها و ایجاد یک اثر هنری ساخته شده اند. برای این منظور، عکاسی با دوربین عکاسی می تواند به شما کمک کند تا بر روی ارائه بهترین کاری که می توانید فوکوس کنید. در برخی مواقع، عکاسی با دوربینی که مختص عکاسی است، می تواند نه تنها باعث ارتقای عکس شود، بلکه مهارت های عکاس را نیز افزایش می دهد.

مطلب پیشنهادی:
عکاسی که با استفاده از فیگورهای جنگ ستارگان شاهکار هنری خلق کرد

Olympus Stylus 1

(بهترین دوربین های عکاسی کامپکت)

دوربین دیجیتال Olympus Stylus 1
دوربین دیجیتال Olympus Stylus 1

تست دوربین های کامپکت دیجیتال

برای رسیدن به دقیق ترین و منسجم ترین نتایج، ما با آنالیز و مقایسه دوربین ها بر اساس ویزگی های آنها و همچنین معیار های عملکرد سنسور آنها از سایت DxOMark.com شروع کردیم.

Canon PowerShot G1 X Mark II

(بهترین دوربین های عکاسی کامپکت)

دوربین دیجیتال Canon PowerShot G1 X Mark II
دوربین دیجیتال Canon PowerShot G1 X Mark II

با استفاده از ویژگی های فنی دوربین ها، ما می توانیم فرضیات خاصی را درباره عملکرد هر دوربین ارائه دهیم. به عنوان مثال، دوربین هایی با سنسور های بزرگ عموما در نور کم عملکرد بهتری از دوربین های با سنسور کوچک دارند. ما این فرضیات را به ویژه وقتی مربوط به عملکرد سنسور می شود با نتایج آزمایشگاهی DxOMark.com مقایسه کردیم تا از تطابق برداشت های خود با داده های آزمایشگاهی مطمئن شویم.

Nikon Coolpix P7800

(بهترین دوربین های عکاسی کامپکت)

دوربین دیجیتال Nikon Coolpix P7800
دوربین دیجیتال Nikon Coolpix P7800

در این مرحله با استفاده از روش های خود، یک آزمایش اجرا کردیم. در ابتدا در یک محیط کنترل شده با استفاده از موقعیت ها و تنظیمات مشابه با تمام دوربین های مورد آزمایش عکاسی کردیم. ما عکس ها را با فرمت RAW گرفتیم در نتیجه در پردازش نهایی داخل دوربین، رنگ ها برداشت ما از کیفیت تصویر نیستند.

Ricoh GR

(بهترین دوربین های عکاسی کامپکت)

دوربین دیجیتال Ricoh GR
دوربین دیجیتال Ricoh GR

این آزمایش، با ترکیب ویژگی ها و مقایسه مشاهدات آزمایشگاهی، درک خوبی از قابلیت های کیفیت تصویر به ما داد. ما سپس با در نظر داشتن این اطلاعات آزمایشی را در محیط واقعی طراحی کردیم.

 

ما دریافتیم که عکاسی در محیط بیرون نتایجی را در اختیار ما قرار می دهد که از روش آزمایشگاهی به تنهایی هرگز به آنها دست پیدا نخواهیم کرد. اگرچه ما دریافتیم که نتایج آزمایشگاهی و مقایسه های ما به طور کلی بسیار دقیق بودند،

 

انتخاب دوربین کامپکت مناسب برای شما

دوربین های کامپکت در طیف وسیعی از لحاظ شکل، سایز و قیمت ارائه می شوند. از دوربین های ارزان قیمت و مدل های ساده تر گرفته تا دوربین هایی با عملکرد بالا و ویژگی های فوق العااده، شما می توانید یک دوربین کامپکت را برای هر کاربردی پیدا کنید. همانطور که بر طبق نیازهایتان به دنبال یک دوربین دیجیتال کامپکت هستید، باید چند ویژگی را نیز در نظر داشته باشید. چه به دنبال سایز، ارگونومی یا کیفیت تصویر باشید، دانستن خصوصیات این ویژگی ها، بخش جزء لازم دوربین مناسب برای شماست.

 

بدون شک کیفیت تصویر مهمترین ویژگی هر دوربین است. به هر حال اینکه کاهش سایز و سایر ویژگی ها ارزش فدا شدن دارد یا نه با شماست. ما در طی این آزمایش کیفیت تصویر را در نظر داشتیم و به دقت ویژگی هایی نظیر سایز سنسور، رزولوشن تصویر و دیافراگم ماکزیمم را بررسی کردیم.

مطلب پیشنهادی:
بزرگنمایی 25 برابر در یک دوربین کامپکت جیبی؛ با دوربین کانن PowerShot SX620 HS

 

سایز سنسور استانداردی برای دوربین های کامپکت وجود ندارد. به طورکلی سنسورهای سایز بزرگ، مانند سنسوری که در FUJIFILM X100T وجود دارد، عکس هایی ارائه می دهد که واضح هستند و جزئیات بالایی دارند. سنسورهای بزرگ همچنین در نور کم نیز عملکرد خوبی از خود نشان می دهند و نسبت به همتایان کوچک خود در ایزوهای بالا نویز کمتری را نشان می دهند.

 

دوربین های کامپکت مدرن مشکل چندانی از لحاظ رزولوشن ندارند. دوربین های لیست ما اگرچه از لحاظ شمارش مگاپیکسل ها متفاوت هستند تصاویری را ارائه می دهند که برای استفاده در اکثر برنامه های کاربردی رزولوشن مناسبی دارند. اگر غالبا می خواهید که یک عکس را بزرگ کنید یا برش بزنید، بهتر است دوربینی با مگاپیکسل بالاتر تهیه کنید.

 

از طرف دیگر لنز دوربین شما، به نوبه خود می تواند تاثیر عمیقی بر عکس ها داشته باشد. مهمترین مشخصات یک لنز فاصله کانونی و دیافراگم ماکزیمم است. لنز هایی با محدوده زوم بالا به شما اجازه می دهد تا در محدوده های مختلف فاصله کانونی عکاسی کنید. برای این منظور، این لنزها انتخاب مناسبی هستند تا شما به تمام این موارد دسترسی داشته باشید. دوربین هایی با ماکزیمم دیافراگم بالا، نسبت به لنزهای دیگر نور بیشتری را جمع می کنند و به شما اجازه می دهند تا در سرعت شاتر بالاتر و ایزوهای کمتر، عکس هایی رووشن و واضح بگیرید. شما می توانید اندازه دیافراگم لنز را با f-stop یا عدد f آن که عموما به صورت f/n نمایش داده می شود، تخمین بزنید.

 

دیافراگم ماکزیمم بالا باعث عمق میدان باریک تر می شود که به شما کمک می کند تا عکس هایی با ظاهری حرفه ای تر و پس زمینه ای با محو شدگی خوشایند بگیرید. در نظر داشته باشید که اگرچه سنسورهای بزرگتر و فاصله کانونی بیشتر عمق میدان را کمتر می کنند اما f-stop کمتر همیشه ضمانتی برای محو شدن خوب پس زمینه نیست.

بهترین دوربین های عکاسی کامپکت
بهترین دوربین های عکاسی کامپکت

دوربین های دیجیتال کانندوربین های دیجیتال نیکون

دوربین های دیجیتال کامپکت: نظر و نتیجه ما

ما در مقایسه خود دوربین ها را بر اساس طیف وسیعی از ویژگی ها، از قابلیت حمل گرفته تا کیفیت تصویر و قابلیت زوم، رتبه بندی کردیم. بهترین دوربین ها در لیست ما آنهایی هستند که در تمام زمینه ها عملکرد خوبی دارند یا از یک یا دو جنبه به اندازه کافی فابل توجه است که کاستی های خود را نسبت به بقیه جبران می کند. به عنوان مثال، طراحی وکیفیت تصویر برجسته FUJIFILM X100T لنز ثابت و سایز بزرگ آن را توجیه می کند و حتی آنرا تا شماره یک لیست ما بالا می برد.

 

با این حال حتی وقتی ما دوربین ها را با دلایل منطقی و آرمون های دقیق رتبه بندی می کنیم، بسیار مهم است که هنگام مقایسه دوربین ها نیازهای خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر قابلیت حمل و راحتی برای شما مهم است، Sony RX100 III که در رتبه دوم لیست ما قرار دارد برای شما یک انتخاب قابل اطمینان است.

 

مطلب پیشنهادی:
CES 2017: معرفی کداک سوپر 8

تست

Ricoh GRNikon Coolpix P7800Canon PowerShot G1 X Mark IIOlympus Stylus 1Fujifilm X30Canon PowerShot G7 XSony Cyber-shot DSC-RX100 IIPanasonic Lumix DMC-LX100Sony Cyber-shot DSC-RX100 IIIFujifilm X100T 
APS-C۱/۱٫۷″۱٫۵″۱/۱٫۷″۲/۳″۱″۱″Micro 4/3″۱″APS-Cفرمت سنسور
۱۳٫۵۱۱٫۷۱۰٫۸۱۱٫۶X-Trans Sensor۱۲٫۷۱۲٫۴۱۲٫۵۱۲٫۳X-Trans Sensorمحدوده دینامیکی (Evs)
۱۳٫۵۱۱٫۷۱۰٫۸۱۱٫۶X-Trans Sensor۲۳۲۲٫۵۲۲٫۳۲۲٫۴X-Trans Sensorعمق رنگ (Bits)
۱۶٫۲۱۲٫۲۱۳٫۱۱۲۱۲۲۰٫۲۲۰٫۲۱۲٫۸۲۰٫۲۱۶٫۳رزولوشن (وضوح موثر)
f/2.8f/2.0f/2.0f/2.8f/2.0f/1.8f/1.8f/1.7f/1.8f/2.0دیافراگم ماکزیمم
۲۸mm۲۸mm – 200mm۲۴mm – 120mm۲۸mm – 300 mm۲۸mm – 112mm۲۴mm – 100mm۲۸mm – 100mm۲۴mm – 75mm۲۴mm – 70mm۳۵mmفاصله کانونی (معادل ۳۵ میلی متر)
Contrast DetectionContrast DetectionContrast DetectionContrast DetectionHybridContrast DetectionContrastContrast DetectionContrast DetectionHybridنوع فوکوس خودکار
n/a۳۱۳۱۳۵۴۹۳۱۲۵۴۹۲۵n/aنقاط فوکوس
۶۱۰۱۱۹٫۶۶٫۵۱۲۸٫۱۵٫۳۸٫۴۷۴سرعت عکاسی پیاپی (fps)
۲۰۰-۶۴۰۰۱۲۵-۱۲۸۰۰۰۲۰۰-۲۵۶۰۰۱۶۰-۱۲۸۰۰۱۲۵-۱۲۸۰۰۱۰۰-۱۲۸۰۰۱۰۰-۱۲۸۰۰۱۰۰-۱۲۸۰۰۸۰-۳۲۰۰۱۰۰-۲۵۶۰۰محدوده ایزو
۳۰ – ۱/۳۲۰۰۰۳۰ – ۱/۲۰۰۰۶۰ – ۱/۱۶۰۰۰۳۰ – ۱/۲۰۰۰۲۵۰ – ۱/۲۰۰۰۳۰ – ۱/۴۰۰۰۶۰ – ۱/۲۰۰۰۶۰ – ۱/۴۰۰۰۶۰ – ۱/۴۰۰۰۳۰۰ – ۱/۴۰۰۰محدوده سرعت شاتر
****   * *Bulb Mode
 ******** لرزشگیر تصویر
X-Trans Sensor۴۹۵۵۵۳۴۸۳۵۵۶X-Trans Sensor۱۷۹۵۸۱۲۰۰۹۷۲DxOMark عملکرد نور کم (ISO)
           
           
۳۳۰۳۲۰۳۰۰۳۵۰۲۱۰۴۷۰۴۱۰۲۴۰۳۵۰۲۹۰عمر باتری (shots per charge)
۱۰۰%۵۰%۵۰%۵۰%۱۰۰%۱۰۰%۷۵%۷۵%۱۰۰%۱۰۰%ارگونومی
HybridElectronicElectronic  ElectronicElectronic Electronic چشمی
۴۳۹٫۵۲۸۶٫۳۳۹۴۲۸۰٫۶۳۰۳٫۳۴۲۲٫۴۴۰۵٫۴۵۶۴٫۱۳۹۹٫۷۲۴۳٫۸وزن
۵٫۰ x 2.9 x 2.1۴٫۰ x 2.3 x 1.6۴٫۵ x 2.6 x 2.2۴٫۰ x 2.3 x 1.5۴٫۱ x 2.4 x 1.6۴٫۷ x 2.8 x 2.4۴٫۶ x 3.4 x 2.2۴٫۶ x 2.9 x 2.6۴٫۷ x 3.1 x 2.0۴٫۶ x 2.4 x 1.4ابعاد (اینچ)
۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳صفحه نمایش (اینچ)
۳۴۵,۶۰۰۳۰۷,۲۰۰۳۰۷,۲۰۰۳۰۷,۲۰۰۳۴۵,۶۰۰۳۰۷,۲۰۰ ۳۴۵,۶۰۰۲۰۳,۴۰۰۳۰۷,۲۰۰وضوح صفحه نمایش
 * ****** صفحه نمایش چرخان
* ** *****کفشک اکسترنال
** *******فلاش داخلی
********* چراغ فوکوس خودکار
           
           
۱۰۸۰p۱۰۸۰p۴K۱۰۸۰p۱۰۸۰p۱۰۸۰p۱۰۸۰p۱۰۸۰p۱۰۸۰p۱۰۸۰pماکزیمم رزولوشن فیلم
۶۰fps۶۰fps۶۰fps۶۰fps۶۰fps۶۰fps۲۴۰fps۳۰fps۳۰fps۶۰fpsسریعترین سرعت فریم
۱۰۸۰p @ 60fps۱۰۸۰p @ 60fps۱۰۸۰p @ 60fps۱۰۸۰p @ 60fps۱۰۸۰p @ 60fps۱۰۸۰p @ 60fps۱۰۸۰p @ 30fps۱۰۸۰p @ 30fps۱۰۸۰p @ 30fps۷۲۰p @ 60fpsحداکثر وضوح/ سرعت فریم
********  Wi-Fi
********  Focus Peaking
*****  ** HDR
****    * پاناراما
    * **  صفحه نمایش لمسی
    *     NFC
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن