اخبار گوناگون

اینستاگرام در حال توسعه سیستم بررسی و هشدار بر روی تصاویر

Instagram expands fact-checking program with misinformation warnings on images

اینستاگرام در روز دوشنبه در وبلاگ خود اعلام کرد که در حال گسترش یک سیستم بررسی محتویات تصاویر در سطح جهان است. با توسعه این سیستم، شخص ثالث بررسی کننده اطلاعات منتشر شده توسط کاربران اینستاگرام در سراسر جهان را بررسی و مرور خواهد کرد. به منظور کاهش شیوع و اشتراک گذاری تصاویر و اطلاعات غلط، اینستاگرام از برچسب های هشدار دهنده بر روی تصاویر استفاده میکند.

اینستاگرام در حال توسعه سیستم بررسی و هشدار بر روی تصاویر با اطلاعات غلط
اینستاگرام در حال توسعه سیستم بررسی و هشدار بر روی تصاویر با اطلاعات غلط

از آنجایی که نرم افزار های برای ویرایش عکس و ساخت هرگونه تصاویر جعلی یا … ساخته شده است، اینگونه تصاویر به سرعت در فضای مجازی پخش شده و آنها را میتوان در بیشتر شبکه های اجتماعی پیدا کرد. این ویرایش ها میتوانند مانند هواپیماهای در حال حرکت در یک خط یا وجود یک کوسه در استخر باشد که البته ما تو ایران نمونه های بارز این چیزارو زیاد دیدیم !

در این سیستم اینستاگرام به جای حذف اینگونه تصاویر از برچسب های هشدار دهنده روی آنها استفاده میکنند تا کاربرانی که تصاویر را مشاهده میکنند بتوانند اخطار “اطلاعات نادرست” را ببینند و پس از آن در پایین تصویر کاربران میتوانند بررسی کننده های تصویر را مشاهده کنند و دلیل اینکه این عکس دارای برچست اطلاعات اشتباه و تصویر ساختگی هست را مشاهده کنند.

هنگام مشاهده این پست ها کاربران یک برچسب هشداردهنده قرمز روشن را مشاهده میکنند که متن آن به این صورت میباشد “ببینید که چرا بررسی کننده های تصویر اطلاعات این عکس را غلط میدانند.” میتوانید با انتخاب هر کدام از بررسی کننده ها دلیل اینکه این تصویر برچسب گذاری شده را بصورت کامل مطالعه کنید. کاربران همچنان مانند گذشته میتوانند اینگونه تصاویر را به اشتراک بگذارند اما قبل از آن به کاربران هشدار داده میشود که اطلاعات درون این تصویر ساختگی یا غیر واقعی است.

مطلب پیشنهادی:
اولین خانم عکاس خبری ژاپنی در سن 101 سالگی هم مشغول کار است

حساب های کاربری که که بصورت مداوم این تصاویر را ارسال میکنند تصاویر آنها از صفحه هشتگ ها و Explore حذف خواهد شد. همچنین در قسمت گزارش یا همان Report نیز کاربران میتواندد بصورت دستی گزارش بدن که تصویری دارای محتوای ساختگی و جعلی است.

این توسعه در زمانی صورت گرفت که نگرانی های اینستاگرام در مورد نقشی که میتواند درگسترش اطلاعات در انتخابات ۲۰۲۰ داشته باشد زیاد شد، این شرکت گفته از همین حالا بصورت خودکار این محتوا در فیسبوک نیز به عنوان اطلاعات غلط نیز برچسب گذاری مییشود بخاطر اینکه فیسبوک هم یک پلت فرم به شدت روی این مسائل حساس است و در مورد اخبار جعلی زیاد مورد انتقاد قرار گرفته .

 

منبع
اینستاگرام
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن