خانه » مقالات » دوربین دیجیتال » چگونه کنترل کامل تنظیمات دوربین را بدست بگیریم
فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر

چگونه کنترل کامل تنظیمات دوربین را بدست بگیریم

تنظیمات دوربین

00-intro-a-650-80

تنظیمات دوربین

برای متمرکز بودن روی تصویر میتوان از تنظیمات اتوماتیک دوربین استفاده کرد. اما دوربین فقط یک دستگاه است که شاید در تنظیمات نوردهی تنظیم تعادل رنگ سفید و… اشتباه کند بنابراین برای بهتر شدن سطح عکاسی خود بهتر است از قسمت تنظیمات دستی یکسری تنظیمات را انجام دهید البته مسلما نیازی به تغییر کلی نیست فقط بسته به نیاز یکسری تغییرات را انجام خواهید داد.

مثلا یک دوربین DSLR را در نظر میگیریم البته ممکن دوربین های کوچک تنظیماتی مثل سرعت شاتر و دیافراگم را ارائه ندهد اما تنظیم نوردهی و فوکوس در دوربین های کوچک و حتی گوشی قابل اجراست. پس اگر دوربین شما امکان تنظیم همه گزینه ها را ندارد و شما تصمیم دارید عکاسی حرفه ای شوید حتما دوربین خود را ارتقا دهید.

00-intro-b-650-80

تنظیمات دوربین

شاید برای شما این سوال به وجود بیاد که در بسیاری از موارد تنظیمات اتوماتیک خیلی خوب عمل میکند اما باید به این موضوع توجه بشه که تنظیمات اتوماتیک در شرایط خاص پاسخگو نیست مثل زمانی که نور شدید (  صحنه‌های بیش از حد روشن  منظره‌ای برفی  که ممکن است باعث شوند دوربین نوردهی را کاهش دهد و از این رو برف‌ها خاکستری به نظر برسند و یا در عکاسی از صحنه‌های بسیار تاریک که ممکن است دوربین تصویر را بیش از حد روشن کند و عکس مبهم و بدون کنتراست به نظر برسد) ، در این مواقع تنظیمات دستی بهترین گزینه است.پس با این تفاصیل به این نتیجه میرسیم که تنظیمات دستی در بیشتر مواقع برای هر چه حرفه ای تر شدن تصویر مهم و لازم است .بنابراین برای کنترل بهتر روی دوربین با قرار گرفتن در شرایط خاص تنظیمات دوربین را دستی انجام دهید.

مطالب تصادفی:  عکاسی که با استفاده از فیگورهای جنگ ستارگان شاهکار هنری خلق کرد

البته اکثر عکاسان مبتدی با حالت دستی دوربینشان نا آشنا هستند. ولی نوردهی دستی آنچنان هم پیچیده نیست. این حالت نیز مانند حالت تنظیم  دیافراگم، سرعت شاتر و ایزو است.

منبع

لینک کوتاه مطلب : https://blog.digicenter.ir/Dcus1
فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر

مطالب تصادفی

چگونه بدون استفاده از رفلکتور در خارج از آتلیه، عکاسی پرتره کنیم؟

از شما برای عکاسی پرتره در یک منظره طبیعی بسیار زیبا دعوت شده است. شما …

۷ ترفند عالی برای عکاسی سیاه و سفید

۱ – با فرمت RAW عکاسی کنید  بسته به نوع و مدل دوربین خودتان می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *