خانه » مقالات » دوربین دیجیتال » بهترین دوربین های عکاسی کامپکت – ۱۰ دوربین کامپکت برتر تا سال ۲۰۱۵
فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر

بهترین دوربین های عکاسی کامپکت – ۱۰ دوربین کامپکت برتر تا سال ۲۰۱۵

بهترین دوربین های عکاسی کامپکت

بهترین دوربین های عکاسی کامپکت بر اساس بررسی های انجام شده در لیست ما جایزه طلای بهترین عملکرد به دوربین FUJIFILM X100T تعلق می گیرد، Sony RX100 III مدال نقره بهترین عملکرد و Panasonic LX100 برنده مدال برنز بهترین عملکرد می شود. در اینجا در مورد انتخاب دوربین مناسبی که نیاز های شما را برطرف کند بیشتر صحبت خواهیم کرد.

Fujifilm X100T

دوربین دیجیتال Fujifilm X100T
دوربین دیجیتال Fujifilm X100T

اگرچه این دوربین ها هنوز هم جایگاه مهمی در بسیاری از فرم های عکاسی دارد، ولی مدت طولانی نیست که دوربین های DSLR شرط اصلی برای عکسبرداری دقیق از سوژه های پر جنب و جوش شده اند. دوربین های کامپکت با سنسور و لنزهای کیفیت بالا شما را قادر می سازند تا عکس های زیبایی از لحظات هیجان انگیز زندگی روزمره خود بگیرید. از آنجایی که قابلیت های عکسبرداری دوربین های کامپکت رو به گسترش است، دوربین های حرفه ای انها را به وسایلی بادوام برای کسانی که به دنبال عکاسی شخصی خود هستند تبدیل کرده است.

Sony Cyber-shot DSC-RX100 III

دوربین دیجیتال Sony Cyber-shot DSC-RX100 III
دوربین دیجیتال Sony Cyber-shot DSC-RX100 III

به دلیل کیفیت تصویر ارتقا یافته آنها، دوربین های کامپکت تعادلی بین قابلیت حمل و کیفیت تصویر ارائه می دهند که دوربین های سایر رده ها قادر به آن نیستند. قابلیت حمل دوربین، لنز و تمام متعلقات آن در جیب ژاکت یا کیف دستی به این معناست که شانس شما برای اینکه از همه موقعیت های پیش امده عکاسی کنید بیشتر است. پس چرا در چنین شرایطی فقط از یک گوشی هوشمند استفاده نکنیم؟

Panasonic Lumix DMC-LX100

(بهترین دوربین های عکاسی کامپکت)

دوربین دیجیتال Panasonic Lumix DMC-LX100
دوربین دیجیتال Panasonic Lumix DMC-LX100

مطمئنا دوربین های تلفن های همراه شگفت انگیز هستند، آنها عکس های نسبتا با کیفیتی می گیرند و همیشه در دسترس هستند. اما چند دلیل وجود دارد که چرا دوربین های تلفن های هوشمند به طور کامل جایگزین دوربین های عکاسی نشده اند و نخواهند شد.

Sony Cyber-shot DSC-RX100 II

(بهترین دوربین های عکاسی کامپکت)

دوربین دیجیتال Sony Cyber-shot DSC-RX100 II
دوربین دیجیتال Sony Cyber-shot DSC-RX100 II

واضح ترین دلیل ان فضاست. ابزارهایی نظیر تلفن های هوشمند تیازمند فضایی برای قظعات صفحه نمایش، ژیروسکوپ، شتاب سنج، حافظه داخلی و عناصر زیاد دیگری است که غیر مرتبط با عکاسی هستند. و در عین حال که دوربین انها مهم است، تلفن های هوشمند ویژگی های زیاد دیگری برای جلب توجه طراحان دارند.

مطالب تصادفی:  ویژگی های فوکوس مفیدی که کمتر مورد استفاده قرار میگیرند

Canon PowerShot G7 X

(بهترین دوربین های عکاسی کامپکت)

دوربین دیجیتال Canon PowerShot G7 X
دوربین دیجیتال Canon PowerShot G7 X

از طرف دیگر دوربین ها، به خصوص دوربین های سطح بالا، به طور خاص بر یک مساله فوکوس می کنند: ارائه بهترین کیفیت تصویر ممکن. ودر حالی که هنوز هم در هنگام طراحی دوربین کامپکت، سایز یک مساله مهم است، تمرکز بر روی ارائه بهترین کیفیت تصویر ممکن همراه با محصولی است که به قدر کافی کوچک باشد تا بتوان به راحتی ان را همه جا حمل کرد. در نتیجه، بهترین دوربین های کاامپکت در مقایسه با دوربین تلفن های هوشمند، سنسور هایی بزرگتر، لنزهایی بهتر، پردازشگر های بهتر و ارگونومی بسیار بهبود یافته ای را ارائه می کنند. تمام این ویژگی ها در نهایت منجر به ارائه تصویری با کیفیت بالا می گردد.

Fujifilm X30

(بهترین دوربین های عکاسی کامپکت)

دوربین دیجیتال Fujifilm X30
دوربین دیجیتال Fujifilm X30

این مساله ممکن است خیلی مجسم و عینی نباشد، اما باز هم برای استفاده به عنوان ابزاری خاص برای کارهایی خاص، حرف هایی برای گفتن وجود دارد. دوربین های عکاسی تنها به هدف ثبت لحظه ها و ایجاد یک اثر هنری ساخته شده اند. برای این منظور، عکاسی با دوربین عکاسی می تواند به شما کمک کند تا بر روی ارائه بهترین کاری که می توانید فوکوس کنید. در برخی مواقع، عکاسی با دوربینی که مختص عکاسی است، می تواند نه تنها باعث ارتقای عکس شود، بلکه مهارت های عکاس را نیز افزایش می دهد.

Olympus Stylus 1

(بهترین دوربین های عکاسی کامپکت)

دوربین دیجیتال Olympus Stylus 1
دوربین دیجیتال Olympus Stylus 1

تست دوربین های کامپکت دیجیتال

برای رسیدن به دقیق ترین و منسجم ترین نتایج، ما با آنالیز و مقایسه دوربین ها بر اساس ویزگی های آنها و همچنین معیار های عملکرد سنسور آنها از سایت DxOMark.com شروع کردیم.

Canon PowerShot G1 X Mark II

(بهترین دوربین های عکاسی کامپکت)

دوربین دیجیتال Canon PowerShot G1 X Mark II
دوربین دیجیتال Canon PowerShot G1 X Mark II

با استفاده از ویژگی های فنی دوربین ها، ما می توانیم فرضیات خاصی را درباره عملکرد هر دوربین ارائه دهیم. به عنوان مثال، دوربین هایی با سنسور های بزرگ عموما در نور کم عملکرد بهتری از دوربین های با سنسور کوچک دارند. ما این فرضیات را به ویژه وقتی مربوط به عملکرد سنسور می شود با نتایج آزمایشگاهی DxOMark.com مقایسه کردیم تا از تطابق برداشت های خود با داده های آزمایشگاهی مطمئن شویم.

مطالب تصادفی:  لوازم جانبی استاندارد تویوتا تاکوما برای سال اینده GoPro می آید

Nikon Coolpix P7800

(بهترین دوربین های عکاسی کامپکت)

دوربین دیجیتال Nikon Coolpix P7800
دوربین دیجیتال Nikon Coolpix P7800

در این مرحله با استفاده از روش های خود، یک آزمایش اجرا کردیم. در ابتدا در یک محیط کنترل شده با استفاده از موقعیت ها و تنظیمات مشابه با تمام دوربین های مورد آزمایش عکاسی کردیم. ما عکس ها را با فرمت RAW گرفتیم در نتیجه در پردازش نهایی داخل دوربین، رنگ ها برداشت ما از کیفیت تصویر نیستند.

Ricoh GR

(بهترین دوربین های عکاسی کامپکت)

دوربین دیجیتال Ricoh GR
دوربین دیجیتال Ricoh GR

این آزمایش، با ترکیب ویژگی ها و مقایسه مشاهدات آزمایشگاهی، درک خوبی از قابلیت های کیفیت تصویر به ما داد. ما سپس با در نظر داشتن این اطلاعات آزمایشی را در محیط واقعی طراحی کردیم.

 

ما دریافتیم که عکاسی در محیط بیرون نتایجی را در اختیار ما قرار می دهد که از روش آزمایشگاهی به تنهایی هرگز به آنها دست پیدا نخواهیم کرد. اگرچه ما دریافتیم که نتایج آزمایشگاهی و مقایسه های ما به طور کلی بسیار دقیق بودند،

 

انتخاب دوربین کامپکت مناسب برای شما

دوربین های کامپکت در طیف وسیعی از لحاظ شکل، سایز و قیمت ارائه می شوند. از دوربین های ارزان قیمت و مدل های ساده تر گرفته تا دوربین هایی با عملکرد بالا و ویژگی های فوق العااده، شما می توانید یک دوربین کامپکت را برای هر کاربردی پیدا کنید. همانطور که بر طبق نیازهایتان به دنبال یک دوربین دیجیتال کامپکت هستید، باید چند ویژگی را نیز در نظر داشته باشید. چه به دنبال سایز، ارگونومی یا کیفیت تصویر باشید، دانستن خصوصیات این ویژگی ها، بخش جزء لازم دوربین مناسب برای شماست.

 

بدون شک کیفیت تصویر مهمترین ویژگی هر دوربین است. به هر حال اینکه کاهش سایز و سایر ویژگی ها ارزش فدا شدن دارد یا نه با شماست. ما در طی این آزمایش کیفیت تصویر را در نظر داشتیم و به دقت ویژگی هایی نظیر سایز سنسور، رزولوشن تصویر و دیافراگم ماکزیمم را بررسی کردیم.

مطالب تصادفی:  بهترین تلفن های هوشمند

 

سایز سنسور استانداردی برای دوربین های کامپکت وجود ندارد. به طورکلی سنسورهای سایز بزرگ، مانند سنسوری که در FUJIFILM X100T وجود دارد، عکس هایی ارائه می دهد که واضح هستند و جزئیات بالایی دارند. سنسورهای بزرگ همچنین در نور کم نیز عملکرد خوبی از خود نشان می دهند و نسبت به همتایان کوچک خود در ایزوهای بالا نویز کمتری را نشان می دهند.

 

دوربین های کامپکت مدرن مشکل چندانی از لحاظ رزولوشن ندارند. دوربین های لیست ما اگرچه از لحاظ شمارش مگاپیکسل ها متفاوت هستند تصاویری را ارائه می دهند که برای استفاده در اکثر برنامه های کاربردی رزولوشن مناسبی دارند. اگر غالبا می خواهید که یک عکس را بزرگ کنید یا برش بزنید، بهتر است دوربینی با مگاپیکسل بالاتر تهیه کنید.

 

از طرف دیگر لنز دوربین شما، به نوبه خود می تواند تاثیر عمیقی بر عکس ها داشته باشد. مهمترین مشخصات یک لنز فاصله کانونی و دیافراگم ماکزیمم است. لنز هایی با محدوده زوم بالا به شما اجازه می دهد تا در محدوده های مختلف فاصله کانونی عکاسی کنید. برای این منظور، این لنزها انتخاب مناسبی هستند تا شما به تمام این موارد دسترسی داشته باشید. دوربین هایی با ماکزیمم دیافراگم بالا، نسبت به لنزهای دیگر نور بیشتری را جمع می کنند و به شما اجازه می دهند تا در سرعت شاتر بالاتر و ایزوهای کمتر، عکس هایی رووشن و واضح بگیرید. شما می توانید اندازه دیافراگم لنز را با f-stop یا عدد f آن که عموما به صورت f/n نمایش داده می شود، تخمین بزنید.

 

دیافراگم ماکزیمم بالا باعث عمق میدان باریک تر می شود که به شما کمک می کند تا عکس هایی با ظاهری حرفه ای تر و پس زمینه ای با محو شدگی خوشایند بگیرید. در نظر داشته باشید که اگرچه سنسورهای بزرگتر و فاصله کانونی بیشتر عمق میدان را کمتر می کنند اما f-stop کمتر همیشه ضمانتی برای محو شدن خوب پس زمینه نیست.

بهترین دوربین های عکاسی کامپکت
بهترین دوربین های عکاسی کامپکت

دوربین های دیجیتال کانندوربین های دیجیتال نیکون

دوربین های دیجیتال کامپکت: نظر و نتیجه ما

مطالب تصادفی:  بهترین دوربین های عکاسی حرفه ای - 10 دوربین DSLR برتر تا سال 2015

ما در مقایسه خود دوربین ها را بر اساس طیف وسیعی از ویژگی ها، از قابلیت حمل گرفته تا کیفیت تصویر و قابلیت زوم، رتبه بندی کردیم. بهترین دوربین ها در لیست ما آنهایی هستند که در تمام زمینه ها عملکرد خوبی دارند یا از یک یا دو جنبه به اندازه کافی فابل توجه است که کاستی های خود را نسبت به بقیه جبران می کند. به عنوان مثال، طراحی وکیفیت تصویر برجسته FUJIFILM X100T لنز ثابت و سایز بزرگ آن را توجیه می کند و حتی آنرا تا شماره یک لیست ما بالا می برد.

 

با این حال حتی وقتی ما دوربین ها را با دلایل منطقی و آرمون های دقیق رتبه بندی می کنیم، بسیار مهم است که هنگام مقایسه دوربین ها نیازهای خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر قابلیت حمل و راحتی برای شما مهم است، Sony RX100 III که در رتبه دوم لیست ما قرار دارد برای شما یک انتخاب قابل اطمینان است.

 

تست

Ricoh GR Nikon Coolpix P7800 Canon PowerShot G1 X Mark II Olympus Stylus 1 Fujifilm X30 Canon PowerShot G7 X Sony Cyber-shot DSC-RX100 II Panasonic Lumix DMC-LX100 Sony Cyber-shot DSC-RX100 III Fujifilm X100T  
APS-C ۱/۱٫۷″ ۱٫۵″ ۱/۱٫۷″ ۲/۳″ ۱″ ۱″ Micro 4/3″ ۱″ APS-C فرمت سنسور
۱۳٫۵ ۱۱٫۷ ۱۰٫۸ ۱۱٫۶ X-Trans Sensor ۱۲٫۷ ۱۲٫۴ ۱۲٫۵ ۱۲٫۳ X-Trans Sensor محدوده دینامیکی (Evs)
۱۳٫۵ ۱۱٫۷ ۱۰٫۸ ۱۱٫۶ X-Trans Sensor ۲۳ ۲۲٫۵ ۲۲٫۳ ۲۲٫۴ X-Trans Sensor عمق رنگ (Bits)
۱۶٫۲ ۱۲٫۲ ۱۳٫۱ ۱۲ ۱۲ ۲۰٫۲ ۲۰٫۲ ۱۲٫۸ ۲۰٫۲ ۱۶٫۳ رزولوشن (وضوح موثر)
f/2.8 f/2.0 f/2.0 f/2.8 f/2.0 f/1.8 f/1.8 f/1.7 f/1.8 f/2.0 دیافراگم ماکزیمم
۲۸mm ۲۸mm – 200mm ۲۴mm – 120mm ۲۸mm – 300 mm ۲۸mm – 112mm ۲۴mm – 100mm ۲۸mm – 100mm ۲۴mm – 75mm ۲۴mm – 70mm ۳۵mm فاصله کانونی (معادل ۳۵ میلی متر)
Contrast Detection Contrast Detection Contrast Detection Contrast Detection Hybrid Contrast Detection Contrast Contrast Detection Contrast Detection Hybrid نوع فوکوس خودکار
n/a ۳۱ ۳۱ ۳۵ ۴۹ ۳۱ ۲۵ ۴۹ ۲۵ n/a نقاط فوکوس
۶ ۱۰ ۱۱ ۹٫۶ ۶٫۵ ۱۲ ۸٫۱ ۵٫۳ ۸٫۴۷ ۴ سرعت عکاسی پیاپی (fps)
۲۰۰-۶۴۰۰ ۱۲۵-۱۲۸۰۰۰ ۲۰۰-۲۵۶۰۰ ۱۶۰-۱۲۸۰۰ ۱۲۵-۱۲۸۰۰ ۱۰۰-۱۲۸۰۰ ۱۰۰-۱۲۸۰۰ ۱۰۰-۱۲۸۰۰ ۸۰-۳۲۰۰ ۱۰۰-۲۵۶۰۰ محدوده ایزو
۳۰ – ۱/۳۲۰۰۰ ۳۰ – ۱/۲۰۰۰ ۶۰ – ۱/۱۶۰۰۰ ۳۰ – ۱/۲۰۰۰ ۲۵۰ – ۱/۲۰۰۰ ۳۰ – ۱/۴۰۰۰ ۶۰ – ۱/۲۰۰۰ ۶۰ – ۱/۴۰۰۰ ۶۰ – ۱/۴۰۰۰ ۳۰۰ – ۱/۴۰۰۰ محدوده سرعت شاتر
* * * *       *   * Bulb Mode
  * * * * * * * *   لرزشگیر تصویر
X-Trans Sensor ۴۹۵ ۵۵۳ ۴۸۳ ۵۵۶ X-Trans Sensor ۱۷۹ ۵۸۱ ۲۰۰ ۹۷۲ DxOMark عملکرد نور کم (ISO)
                     
                     
۳۳۰ ۳۲۰ ۳۰۰ ۳۵۰ ۲۱۰ ۴۷۰ ۴۱۰ ۲۴۰ ۳۵۰ ۲۹۰ عمر باتری (shots per charge)
۱۰۰% ۵۰% ۵۰% ۵۰% ۱۰۰% ۱۰۰% ۷۵% ۷۵% ۱۰۰% ۱۰۰% ارگونومی
Hybrid Electronic Electronic     Electronic Electronic   Electronic   چشمی
۴۳۹٫۵ ۲۸۶٫۳ ۳۹۴ ۲۸۰٫۶ ۳۰۳٫۳ ۴۲۲٫۴ ۴۰۵٫۴ ۵۶۴٫۱ ۳۹۹٫۷ ۲۴۳٫۸ وزن
۵٫۰ x 2.9 x 2.1 ۴٫۰ x 2.3 x 1.6 ۴٫۵ x 2.6 x 2.2 ۴٫۰ x 2.3 x 1.5 ۴٫۱ x 2.4 x 1.6 ۴٫۷ x 2.8 x 2.4 ۴٫۶ x 3.4 x 2.2 ۴٫۶ x 2.9 x 2.6 ۴٫۷ x 3.1 x 2.0 ۴٫۶ x 2.4 x 1.4 ابعاد (اینچ)
۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ ۳ صفحه نمایش (اینچ)
۳۴۵,۶۰۰ ۳۰۷,۲۰۰ ۳۰۷,۲۰۰ ۳۰۷,۲۰۰ ۳۴۵,۶۰۰ ۳۰۷,۲۰۰   ۳۴۵,۶۰۰ ۲۰۳,۴۰۰ ۳۰۷,۲۰۰ وضوح صفحه نمایش
  *   * * * * * *   صفحه نمایش چرخان
*   * *   * * * * * کفشک اکسترنال
* *   * * * * * * * فلاش داخلی
* * * * * * * * *   چراغ فوکوس خودکار
                     
                     
۱۰۸۰p ۱۰۸۰p ۴K ۱۰۸۰p ۱۰۸۰p ۱۰۸۰p ۱۰۸۰p ۱۰۸۰p ۱۰۸۰p ۱۰۸۰p ماکزیمم رزولوشن فیلم
۶۰fps ۶۰fps ۶۰fps ۶۰fps ۶۰fps ۶۰fps ۲۴۰fps ۳۰fps ۳۰fps ۶۰fps سریعترین سرعت فریم
۱۰۸۰p @ 60fps ۱۰۸۰p @ 60fps ۱۰۸۰p @ 60fps ۱۰۸۰p @ 60fps ۱۰۸۰p @ 60fps ۱۰۸۰p @ 60fps ۱۰۸۰p @ 30fps ۱۰۸۰p @ 30fps ۱۰۸۰p @ 30fps ۷۲۰p @ 60fps حداکثر وضوح/ سرعت فریم
* * * * * * * *     Wi-Fi
* * * * * * * *     Focus Peaking
* * * * *     * *   HDR
* * * *         *   پاناراما
        *   * *     صفحه نمایش لمسی
        *           NFC
لینک کوتاه مطلب : https://blog.digicenter.ir/absR3
فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر

مطالب تصادفی

۷ ترفند عالی برای عکاسی سیاه و سفید

۱ – با فرمت RAW عکاسی کنید  بسته به نوع و مدل دوربین خودتان می …

اضافه کردن فیلمبرداری ۴K به دوربین Canon 5D Mark III با Magic Lantern

Magic Lantern دروغ اول آوریل را با ساخت یک نرم افزار برای دوربین کانن EOS …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *