خانه » اخبار » پتنت جدید مایکروسافت مربوط به کاشی‌های هوشمند است
فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر

پتنت جدید مایکروسافت مربوط به کاشی‌های هوشمند است

کاشی‌های هوشمند

پتنت جدید مایکروسافت مربوط به کاشی‌های هوشمند است.

کاشی‌های هوشمند
کاشی‌های هوشمند

کاشی‌های هوشمند

کاشی‌های هوشمند: پتنت جدید مایکروسافت درباره بهبود تجربه کاربری با کاشی‌های زنده ویندوز، در سال ۲۰۱۴ ثبت شده بود و به تازگی منتشر شده است. طبق این پتنت کاربران می‌توانند با استفاده از قابلیت‌های چندلمسی، کاشی‌های اپلیکیشن‌های مختلف را در ویندزفون گسترش داده و دستورات مختلف آن اپلیکیشن را اجرا کنند. در ادامه با دیجی سنتر همراه باشید.

ایده کاشی‌های زنده چند سالی است که در محصولات مایکروسافت اجرایی شده است. یکی از ایده‌هایی که برای بهبود تجربه کاربری با این گوشی‌ها مطرح شد و البته به اجرا درنیامد، ایده کاشی‌های زنده گسترش یافته بود. قرار بود این ایده در گوشی تلفن همراه مک‌لارن مایکروسافت که هیچ‌گاه به تولید نرسید، اجرا شود. به تازگی یک پتنت متعلق به مایکروسافت منتشر شده است که نشان می‌دهد این شرکت در سال ۲۰۱۴ ایده استفاده از کاشی‌های زنده گشترش یافته را ثبت کرده است.

کاشی‌های زنده گسترش یافته، کاشی‌های هوشمندی هستند که به طور مثال در منوی استارت ویندوزفون قرار دارند و هر کدام متعلق به اپلیکیشن خاصی هستند. تفاوت این کاشی‌ها با کاشی‌ زنده معمولی این است که کاربر می‌تواند آنها را گسترش دهد (بزرگ کند) و از داخل آنها دستورات اپلیکیشن را به طور مستقیم اجرا کند یا متون مربوط به دسته خاصی از اخبار را مطالعه کند.

کاشی‌های هوشمند
کاشی‌های هوشمند

همان طور که در تصویر مشخص است، پتنت جدید، به کاربر اجازه می‌دهد تا با استفاده از قابلیت چندلمسی، کاشی را گسترش دهد و به دستورات اپلیکیشن دسترسی داشته باشد. این ایده هنوز در ویندوزفون اجرا نشده، اما آیفون در قابلیت لمس سه‌بعدی خود از ایده‌ای شبیه به این استفاده کرده است.

مطالب تصادفی:  بهترین دوربین های DSLR برای عکاسی ورزشی

کاشی زنده گسترش یافته ایده‌ای ناب و منحصر بفرد است و می‌تواند تجربه کاربران از کار با ویندوز موبایل را دل‌چسب‌تر کند. البته مشخص نیست که چه زمانی این ایده در ویندزفون اجرا می‌شود.

منبع

لینک کوتاه مطلب : https://blog.digicenter.ir/Tv1bB
فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر

مطالب تصادفی

ال جی نسخه‌ صورتی وی ۳۰ را پیش از CES 2018 معرفی کرد

ال جی V30 یگ گوشی کامل با سخت افزار قوی و طراحی فوق العاده است، …

۱۳ تصویر خبری از اتفاقات ناخوشایند طبیعت ایران تا مکزیک در سال ۲۰۱۷

سال ۲۰۱۷ به پایان رسید، جنگ، خشونت، قتل، آتش سوزی، سیل، خورشیدگرفتگی، زلزله، همه و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *