خانه » مقالات » دوربین دیجیتال » قدرت سرعت شاتر
فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر

قدرت سرعت شاتر

قدرت سرعت شاتر
قدرت سرعت شاتر

سرعت شاتر یکی از عناصر اولیه عکاسی است. آموختن چگونگی کنترل سرعت شاتر دوربین به شما کمک می کند تا تصاوبری واضح و با نوردهی مناسب ثبت کنید. همچنین آموختن چگونگی استفاده خلاقانه از سرعت شاتر به شما کمک می کند تا در ظاهر و احساس عکس ها دست برده و تصاویری خلاقانه ثبت کنید.

بدون شک در مورد تکنیک های نوردهی طولانی مدت چیزهاایی شنیده و دیده اید. باز گذاشتن سرعت شاتر برای چند ثانیه یا چند دقیقه دنیایی از امکانات را پیش روی شما قرار می دهد. سرعت شاتر سریع تر نیز می تواند حرکات سریع را ثبت کند.

دو تصویر زیر نشان دهنده قدرت سرعت شاتر برای ایجاد تصاویر بسیار متفاوت است. با اینکه کادربندی هر دو عکس یکی است و تقریبا در فاصله یک دقیقه از یکدیگر گرفته شده اند، نه تنها متاوت به نظر می رسند بلکه احساس متفاوتی را نیز منتقل می کنند.

1/5s, f/11, ISO 200
1/5s, f/11, ISO 200
107s, f/11, ISO 400
107s, f/11, ISO 400

همانطور که می بینید، نوردهی ۵/۱ ثانیه امواج را به زیبایی متوقف کرده در حالی که نوردهی ۱۰۷ ثانیه امواج را در داخل غبار محو کرده است.

البته باید یادآوری کنیم که برای ایجاد تصاویری با نوردهی بسیار طولانی به فیلترهای ND احتیاج است که بسیار تیره هستند و مقدار نوری که ازلنز می گذرند و به سنسور دوربین می رسند را محدود می کند.

لینک کوتاه مطلب : https://blog.digicenter.ir/NTJeF
فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر

مطالب تصادفی

چگونه بدون استفاده از رفلکتور در خارج از آتلیه، عکاسی پرتره کنیم؟

از شما برای عکاسی پرتره در یک منظره طبیعی بسیار زیبا دعوت شده است. شما …

۷ ترفند عالی برای عکاسی سیاه و سفید

۱ – با فرمت RAW عکاسی کنید  بسته به نوع و مدل دوربین خودتان می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *