خانه » اخبار » عکاسی » چالش عکاسی دیدافراز : عکاسی از بزرگترین ماه قرن
فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر

چالش عکاسی دیدافراز : عکاسی از بزرگترین ماه قرن

چالش عکاسی از بزرگترین ماه قرن
چالش عکاسی از بزرگترین ماه قرن

۲۴ آبان بزرگ‌ترین ماه قرن ۲۱ را ببینید

اگر شب ۲۴ آبان به آسمان نگاه کنید، متوجه خواهید شد که ماه از همیشه بزرگ‌تر و روشن‌تر است، به گفتۀ دانشمندان ماه در این تاریخ از هر زمانی در ۶۸ سالِ گذشته بزرگ‌تر به نظر می‌آید و بزرگ‌ترین ماه از ابتدای قرن ۲۱ تاکنون است. حتماً سعی کنید نگاهی به ماه بیاندازید چون تا سال ۲۰۳۴ احتمالاً ماهی به این بزرگی نخواهید دید.

زمانی که ماه در حالت بدر و نزدیک‌ترین فاصله به زمین قرار می‌گیرد بزرگ‌تر و درخشان‌تر به نظر می‌آید. ابرماه یا «سوپرمون» که معمولاً هر ۱۳ ماه یک‌بار رؤیت می‌شود اغلب ۱۴ درصد بزرگ‌تر و ۳۰ درصد روشن‌تر از ماه معمولی دیده‌می‌شود. گزارش‌ها حاکی است این ابرماه در قارۀ آسیا ساعت ۱۷:۲۲ در تهران ساعت ۱۹:۲۲ در هند و ساعت ۲۱:۵۲ در هنگ‌کنگ در بهترین حالت برای دیده‌شدن قرار دارد، یک ماه پس از این ابرماه فوق العاده، در تاریخ ۱۴ دسامبر (۲۴ آذر) ابرماهی دیگر قابل رؤیت خواهد بود، اما این ابرماه مردم را از فرصت دیدن بارش شهاب‌سنگ جوزایی که کانون تمرکز آن در صورت فلکی جوزا به نظر می‌آید، محروم می‌کند. بارش شهاب‌سنگ جوزایی همه ساله روی می‌دهد، اما امسال به خاطر نور بیشتر ابرماه، تعداد شهاب‌سنگ‌هایی که می‌توان دید بسیار محدود خواهد بود. ناسا می‌گوید ممکن است در ساعت اوج بارش چند شهاب‌سنگ در آسمان رؤیت شود این در حالی است که همه ساله هنگام این بارش بیش از ۱۰۰ شهاب سنگ در هر ساعت در آسمان دیده‌می‌شود.

چالش عکاسی از بزرگترین ماه قرن
چالش عکاسی از بزرگترین ماه قرن

دیدافراز نیز از شما علاقه مندان هنر عکاسی دعوت می کند عکس های خود از این لحظه کمیاب و به یادماندنی را در گروه تلگرام و یا کانال تلگرام دیدافراز با ما و دوستان هنرمند ما به اشتراک بگذارید.

مطالب تصادفی:  لانگ شات 2017 شنبه دهم ژوئن . شما عکس برداری کردید ؟

عکس های کاربران در سایت قرار میگیرد ، عکس ها فقط باید از طریق ربات دیجی سنتر ارسال گردد، عکس هایی که داخل ربات ارسال شده باشد در کانال و سایت دیجی سنتر قرار میگیرد

لینک کوتاه مطلب : https://blog.digicenter.ir/oaF4l
فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر

مطالب تصادفی

کسب و کار دوربین های سامسونگ توسط گوشی های هوشمند کشته شده است!

  از اواخر سال ۲۰۱۵، شایعات و گزارشات نشان می دهد که سامسونگ باعث نابودی …

کانن لنز ماکروی EF-S 35mm F2.8 با حلقه نور را معرفی کرد

کانن لنز ماکرو ۳۵mm F2.8 IS STM را برای دوربین های DSLR کراپ سنسور معرفی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *